İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Sigara içen kişilerin çoğunluğu, bu alışkanlığı çok genç yaşta edindiklerini belirtiyor. Bunda arkadaş çevresi ve henüz hayata dair çok deneyimin olmaması nedeniyle öngörülü karar verememe faktörleri etkili oluyor. Ek olarak kötü yaşam koşulları ve temeli sarsılmış bir aile de sigara ve diğer bağımlılıklara başlamada en büyük neden olarak görülüyor. İlk başlarda hoş bir deneyim gibi görünse de zamanla herkes sigara nasıl bırakılır sorusunun yanıtını aramaya başlıyor.

Fakat bu yanıtı bulmak, ne yazık ki sigaraya başlamak kadar kolay değil. Sigarayı bırakmayı zorlaştıran başlıca faktörün sigara içeriğindeki nikotin olduğunu hepimiz biliyoruz. Nikotin, aynı zamanda sigaraya günden güne daha fazla bağlanmayı sağlayan madde olarak da karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla sigarayı bırakmaya karar veren kişilerin vücudunda nikotin miktarının azalması ile yoksunluk durumu yaşanmaya başlıyor. Bu da kişinin yeniden sigaraya dönmesine yol açabiliyor. Bunun yanı sıra kimi zaman irade zayıflığı, kimi zaman kişisel bahaneler, bazen de sosyal çevreden dolayı sigaradan kurtulmak mümkün olamayabiliyor.

Yani özetle sigarayı bırakmaya karar verince, sigara sizi bırakmıyor. Bu da sizi içinden çıkılması zor bir kaosa sürüklüyor. Fakat aslında sigarayı bırakmak, sadece yepyeni bir alışkanlık edinmek kadar zor. Biraz çabayla hayat kalitenizi düşüren, sevdiklerinizden uzaklaştıran ve sağlığınızı olumsuz etkileyen bu bağımlılıktan kurtulabilmek gayet mümkün!

Doğru Yöntemlerle Sigara Nasıl Bırakılır?

sigara nasıl bırakılır, sigaradan kurtulma yöntemleri

Sigaradan kurtulmanın binbir yolunu denediniz, fakat yine de başaramadınız. Ama bu konuda kararlısınız. Bir şekilde sigara nasıl bırakılır sorusuna yanıt bulacağınızı düşünerek içeriğimizi okumaya başladınız. O halde tebrikler! Sigarayı bırakmak için gerekli olan ilk şeye, yani motivasyona sahipsiniz.

Geriye yalnızca bu süreci daha kolay kılacak yöntemleri denemek kalıyor. Çünkü sigarayı bırakmak, hem psikolojik hem de fizyolojik etkileri olan bir süreç. Dolayısıyla kendinizi sigarasız hayata hazırlamak için etkili ve geçerli yollara başvurmalısınız. Sigaraya yer bırakmayacağınız yeni hayatınızda, sigaranın yerine geçecek yeni alışkanlıklarla doldurabilir ve artık farklı zevklere yelken açabilirsiniz.

İşte yeni bir hayat tarzı edinmiş, sigara nasıl bırakılır sorusuna yanıt bulmuş ve hayatının değerini bilen bir birey olmak için atabileceğiniz başlıca adımlar…

Spora Başlayın

spor yapan kadın, koşan kadın, sporcu kadın

Spor yapan insanların sigara kullanmadığına mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Çünkü sağlığına önem veren kişiler vücutlarını ve zihinlerini geliştirmek için spor alışkanlığı edinirler ve sigara kullanımı, sportif birinin yaşam tarzıyla asla örtüşmeyen bir alışkanlıktır. Üstelik spor, stresle baş etmenin en etkili yollarından biri olduğu için sigara bırakma sürecinde yaşanan stresi aşmaya da yardımcı olabilir.

Ayrıca spora başladığınızda bedeninizdeki değişimleri görmeye başlayacağınız için sigaranın olumsuz etkilerine artık izin vermek de istemeyeceksiniz. Bu doğrultuda düzenli olarak yürüyüş yaparak, sevdiğiniz bir spor dalına başlayarak, spor salonuna üye olarak ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz.

Yeni Bir Hobi Edinin

yapboz, puzzle, mutlu aile, yapboz oynayan aile

Çoğu zaman alternatif bir aktivite aramak yerine ilk akla gelen yönteme, yani sigaraya başvurduğunuz oluyordur. Boş zamanları değerlendirmek, birini beklerken zaman geçirmek, can sıkıntısını bastırmak gibi nedenlerden dolayı bir sigara daha yakıyorsunuzdur. Peki bu tercihinizin bağımlılığınızı pekiştirmek için en etkili yol olduğunu biliyor musunuz? Bunun yerine yeni bir hobi edinerek ya da uzun zamandır üzerine gidemediğiniz bir ilgi alanınızı yeniden gündeme alabilirsiniz.

Sigarayla olan mücadelenizde başarılı olabilmek adına size çok daha fazla zevk verecek uğraşlar sayesinde kendinizi iyi hissedebilir ve hatta bu sayede sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz. Bu anlamda örneğin resim yapmaya başlayabilir, bulmaca becerilerinizi geliştirebilir, bir enstrüman çalmak için kursa gidebilir, kitap okuyarak ufkunuzu genişletebilirsiniz. Hobi adı altında sıralanabilecek elbette pek çok uğraş var. Bu noktada önemli olan, odağınızı başka ve mümkünse daha faydalı bir yöne çekmeyi başaracak yolu bulmak.

Para Biriktirmeye Başlayın

para biriktirmek, tasarruf etmek, birikim yapmak

Normal şartlar altında başka şeylere yatırım yapabileceğiniz maddi kaynaklarınızın önemli bir kısmını sigara paketlerine harcıyorsunuz. Oysa ki farklı amaçlar uğruna paranızı biriktirerek hem kendinize hem de ailenize yatırım yapabilmeniz mümkün. Paranın pek çok konuda güçlü bir motivasyon kaynağı olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, sadece sigarayı bırakarak edeceğiniz tasarruf miktarı ile neden bu bağımlılığı daha önceden sonlandırmadığınızı düşüneceğinizi söyleyebiliriz.

Elbette tasarruf edeceğiniz meblağ, sigara kullanım alışkanlıklarınıza göre değişkenlik gösterecektir. Fakat önce günlük, sonra aylık ve yıllık bazda tasarrufunuzu hesapladığınızda elinize geçen parayla kendinizi ödüllendirme, ailenizle tatile gitme, hatta kendi işinizi kurma fırsatı bile bulabilirsiniz!

Ortam Değiştirin

pasif içicilik, sigaradan rahatsız olan kadın ve sigara içen adam, sigara nasıl bırakılır

Bulunduğunuz ortam, sigarayı bırakamayışınızın ardında yatan faktörlerden biri olabilir. Bu nedenle sigara içmenizi teşvik eden bir ortama sahipseniz bunu değiştirerek sigaradan kurtulma anlamında büyük bir adım atabilirsiniz. Aksi halde siz sigarayı bıraktığınızı düşünseniz dahi bu ortamda yeniden başlayabilmeniz son derece olası. Dolayısıyla sosyal çevrenizde ve iş hayatınızda sigaradan uzak durabilmek için önemli değişiklikler yapmanızda fayda var.

Bu sayede farklı insanlarla tanışabilir, kariyerinizi geliştirebilir ve yepyeni fırsatların kapısını dahi aralayabilirsiniz.

Elektronik Sigaradan Destek Alın

elektronik sigara, elektronik sigara kullanan kadın, elektronik sigara dumanı

Son yıllarda giderek daha popüler hale gelen elektronik sigaralar, özellikle sigara bırakmak isteyenlerin başvurduğu bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca ısı yoluyla buhar çıkaran elektronik sigaralar, sigara tiryakilerine bu alışkanlığı yavaş yavaş bırakmanın alternatif bir yolunu sunuyor. Nikotin miktarını tercihinize göre ayarlayabileceğiniz elektronik sigara likitleri ile kullanabileceğiniz e-sigaralar sayesinde yoksunluk duymadan sigarayı hayatınızdan çıkarabilmeniz mümkün.

Elektronik sigaranın tam olarak ne olduğunu öğrenmek için Elektronik Sigara Nedir? Çeşitleri Nelerdir? başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Geleneksel sigaranın aksine kötü bir koku ve öksürme hissi yaratmayan elektronik sigaralar, sigara içerken yaşanan deneyime benzer bir etki bıraktığı için bağımlılıktan kurtulma sürecinde yaşanan stresi yaşamanın önüne geçebiliyor. Öte yandan aromalı likitler ve farklı zevklere hitap edecek biçimde tasarlanan elektronik sigaralar, eğlenceli bir deneyim de sunuyor.

Eğer siz de elektronik sigara kullanarak sigarayı bırakmayı tercih ediyorsanız ve bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Elektronik Sigara Likit İstanbul Nereden Alınır, Fiyatlar Ne Kadar? başlıklı içeriğimizde konuyu ayrıntılı bir biçimde inceleyebilirsiniz.