İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Elektronik sigaraların standart sigaralar için bir alternatif olarak görülmesinde nikotinin rolü büyük. İçeriğinde nikotin bulunan likitler, elektronik sigaralarda standart sigaraya benzer bir deneyim yaşamayı mümkün kılıyor. Fakat nikotinsiz likit gibi bir seçenek olduğunu da bilmenizde fayda var. Eğer şimdiye kadar nikotinsiz likit hakkında bir bilginiz yoksa, bugünkü içeriğimizde sıfır nikotin içeren elektronik sigara likitleri ile ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz.

Nikotinsiz likitler, en başta sigaradan kurtulmaya çalışanların imdadına koşuyor. Öte yandan farklı bir sigara deneyimi yaşamak isteyenler için de alternatif oluşturan nikotinsiz likit, elektronik sigara kullanımından farklı tatlar almaya imkan tanıyor. O halde dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan nikotinsiz elektronik sigara likiti hakkında bilmenizde fayda olan tüm ayrıntıları birlikte incelemeye başlayalım.

Nikotinsiz likitlerin yanı sıra nikotin tuzu hakkında da bilgi edinmek için Nikotin Tuzları başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Nikotinsiz Likit Nedir?

Eğer elektronik sigara kullanmaya yakın zamanda başladıysanız, nikotinsiz likitler hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Fakat diğer tüm likitler gibi elektronik sigara kullanmak için mutlaka gerekli bir malzeme olan bir likit türevi olarak da adlandırabilmek mümkün. Peki nikotinsiz likiti diğerlerinden ayıran temel nokta nedir?

Elektronik sigara buharı üfleyen kadın

Bu sorunun yanıtı elbette ürünün adında açıkça belirtiliyor. Fakat aslında nikotinsiz likitin en büyük farkı, şu anda sizi nikotinsiz likitle ilgili bilgi almaya iten şey; yani nikotinsiz bir hayatın size sunabileceği şeyler. Diğer tüm likitlerle benzer şekilde içeriğinde propilen glikol, bitkisel gliserin, çeşitli aromalar ve diğer bazı bileşenler bulunduran nikotinsiz likitte bulamayacağınız tek şey, nikotindir. Nikotin kullanmadan elektronik sigara keyfi yaşamanıza imkan tanıyan bu likit türünün size sağlayacağı avantajları ise içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Nikotinsiz Likit Nikotin Bağımlılığı Yapar Mı?

Nikotin, tütün bitkisinden elde edilen bir alkaloid’dir. Standart sigaraların içeriğinde bulunan nikotinin son derece güçlü bir bağımlılık yaratma etkisi vardır. Zaten bu nedenle nikotin bağımlısı pek çok kişi, elektronik sigara kullanmaya başladığında nikotin oranı yüksek likitler tercih etmektedir.

Diğer yandan nikotin içermeyen likitler kullanarak da elektronik sigara keyfi yaşamak gayet mümkündür. Bu da nikotinsiz likit adı verilen maddeler sayesinde nikotin bağımlılığı söz konusu olmaksızın elektronik sigara kullanılabileceği anlamında gelmektedir. Fakat bu sizi yanıltmasın. Nikotinsiz likitler, nikotin dışında diğer her anlamda nikotin içeren likitlerle aynı özelliği taşımaktadır. Dolayısıyla sevdiğiniz bir likitin lezzetini nikotinsiz likitte de aynı şekilde yaşayabilirsiniz.

Nikotinsiz Likit Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kırılmış sigaraların yanında duran elektronik sigara

Nikotinsiz likit kullanmanın başlıca avantajı, hiç şüphesiz ki bir önceki maddede söz ettiğimiz gibi nikotin bağımlılığı yaratmaması. Bu da elektronik sigara bağımlısı olmadan, yalnızca keyif alarak e-sigara tüketmeyi mümkün kılıyor. Benzer şekilde, içeriğinde gıda sınıfında bulunmayan bir madde de yer almayan nikotinsiz likitler, sağlığınız için bir tehdit oluşturmuyor. Ancak nikotinsiz likitin içerdiği bir bileşene karşı alerjiniz bulunuyorsa, bu noktada durumun değişebileceğini belirtmemizde büyük fayda var.

Ayrıca nikotinsiz likit kullanırken “boğaz vuruşu” adı verilen hissiyatı gayet tatmin edici bir şekilde yaşayabilmeniz de söz konusu. Üstelik boğaza veya göğse doğru bir vuruş hissettiğiniz bu içim modelini deneyimlerken boğazınızın tahriş olmayacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Boğazınızın gıdıklanmadan veya hasar görmeden elektronik sigara içmenin keyfini ve likitin lezzetini alabilmek için nikotinsiz likit kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra nikotinsiz likitlerle kolayca kocaman bir buhar bulutu yaratabilirsiniz. Hatta dilerseniz bol bol buhar üretmeyi mümkün kılan nikotinsiz likit sayesinde sosyal medyada paylaşmaya değer pozlar da yakalayabilirsiniz. Ek olarak, nikotinsiz likit kullanırken sizin de fark edebileceğiniz gibi nikotinin fizyolojiniz ve psikolojiniz üzerinde neden olduğu yan etkileri de gözlemlemezsiniz.

Sigarayı Bırakırken Nikotinsiz Likit Kullanılır Mı?

Sigarayı bırakmaya karar verdiğinizde bu kararınızın arkasında durabilmek için birçok yola başvurmuş olabilirsiniz. Pek çok kişinin bu amaç için başvurduğu yollardan biri olan elektronik sigarayı nikotinsiz likitle birlikte kullanmak da en etkili yöntemlerden. Çünkü bu sayede geleneksel sigaraya benzer bir deneyim yaşarken elektronik sigaradan keyif alabilmek ve üstüne üstlük bunların hepsini vücuda nikotin almadan yapabilmek söz konusu olabiliyor.

Yine de başlangıç aşamasında nikotinsiz kalmanın sizi çok zorlayacağını düşünüyorsanız, likit içeriğindeki nikotin oranını düşürerek de yola çıkabilirsiniz. Bu doğrultuda zamanla daha düşük nikotin oranı içeren e-likitlerden nikotinsiz likite kolaylıkla geçiş yaparak nikotin bağımlılığını tamamen alt edebilirsiniz. Böyle bir nikotin dozajını düşürme programı sayesinde nikotinsiz kalmanın psikolojiniz üzerindeki etkilerini de yavaş yavaş yenebilmeniz mümkün.

Tüm bu bilgiler ışığında, nikotinsiz likit çeşitlerinin elektronik sigara keyfinizi yaşarken bir likitten beklediğiniz her şeyi karşılayabileceğini savunmak hiç de yanlış olmayacaktır. Hem de nikotinin yan etkilerini yaşamadan. Eğer siz de nikotinsiz e-likit kullanarak elektronik sigara keyfinizi katlamak isterseniz, istediğiniz aromaya sahip nikotinsiz likit ürünlerinden satın almak için satış kanallarını araştırmaya başlayabilirsiniz.

Damak tadınıza uygun likitler arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız Elektronik Sigara Likit Tavsiye Listesi başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.