İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Elektronik sigara dünyasına dair bir kavram olan Nbase, pek çok kullanıcının zevkle tükettiği bir tür sıvıdır. Fakat bu tanım elbette Nbase nedir sorusunun en açık hali olmamakla birlikte, yanlış da değildir. Halihazırda elektronik sigara kullanıcısıysanız, bu tanımın karşılığının e-sigara likiti olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu düşüncenizde de haklısınız. Diğer yandan Nbase’in de likitle benzer özellikler taşıyan bir ürün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kimi zaman N-Base, bazen de nbase olarak adlandırılsa da içeriği hiçbir yerde değişmeyen Nbase, elektronik sigaraların yakıtı olarak da değerlendirilebilir. Özellikle son yıllarda popülaritesi gittikçe artmaya başlayan Nbase ürününü daha yakından tanımak için ise sizin için hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz. İşte Nbase hakkında bilmenizde fayda olan noktalar…

Nbase Nedir?

Elektronik sigara kullanmaya başlayacaksınız ve bu dünyaya ait tüm kavramlara hakim olmak istiyorsunuz veya zaten elektronik sigara kullanıcısısınız ve e-sigara keyfinizi katlayacak diğer ürünleri de tanımak istiyorsunuz. Bu anlamda, elektronik sigara deneyimi için sıklıkla tercih edilen ürünlerden biri olan Nbase de hiç şüphesiz ki e-sigara deneyimini geliştirebilmek adına öğrenilmesi gereken kavramlar arasında yer alıyor.

farklı nikotin oranlarına sahip elektronik sigara çeşitleri ve yanlarında duran tütün

Peki Nbase nedir? Nbase, içinde aroma bulunmayan bir elektronik sigara likitidir. Bu açıdan bakıldığında PG (propilen glikol), VG (bitkisel gliserin), nikotin ve saf su içeriğiyle aromasız bir elektronik sigara bileşeni olarak da tanımlanabilir. Şimdi Nicotine Base kavramının kısaltılmış hali olan Nbase’e neden bu isim verildiği ise çok daha net anlaşılıyor olmalı.

Nbase Ne İçin Kullanılır?

Elektronik sigara kullanıcılarının likit konusunda farklı arayışlara girme isteği, son yıllarda Nbase’lerin giderek daha yaygın olarak tüketilmesine zemin hazırladı. Çünkü piyasada satışa sunulan hazır likitlerden almak yerine kendi istediği aromaları kullanarak kendi likitini hazırlamak isteyen kullanıcılar, Nbase’i daha fazla tercih etmeye başladı. Nbase, içine istenilen aroma eklendiğinde hazır likitler gibi bir likit ürünü elde etmeyi mümkün olduğu için de e-sigara kullanıcılarının hayatını pek çok açıdan kolaylaştırdı.

Kendi likitinizi yapmak için hangi adımları takip etmeniz gerektiğini Elektronik Sigara Likit Yapımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

E-sigara kullandığı için ağzından buhar çıkaran güzel sarışın kadın

Elektronik sigara cihazları ve elektronik sigara ürünleri satan yerlerde bulabileceğiniz Nbase’ler tıpkı likitlerde olduğu gibi farklı nikotin ve PG/VG oranlarına sahip seçenekler halinde beğeninize sunulmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar beklentilerine ve zevklerine uygun biçimde aroma ile tatlandırabilecekleri farklı Nbase ürünlerini satın almakta özgürdürler. Bu sayede zamanla damak tadına uygun, en favori likitleri hazırlayarak elektronik sigara keyfini katlayabilmek de mümkün hale gelecektir.

Öte yandan Nbase’i içine aroma eklemeksizin de kullanabilmenin mümkün olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yalın bir halde de tüketebileceğiniz Nbase, geleneksel sigaraya benzer bir içim deneyimi sunar. Bu nedenle özellikle sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerle elektronik sigarada standart sigara tadını arayanlar genellikle Nbase’i sade halde tüketmeyi tercih ederler.

Sigarayı bırakmak istiyor, fakat bir türlü doğru yöntemi bulamıyorsanız Sigara Nasıl Bırakılır? Püf Noktalarıyla Sigaradan Kurtulma Rehberi başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Nbase Çeşitleri Nelerdir?

Farklı renklerde elektronik sigara likitleri

Nbase nedir sorusuna verdiğimiz yanıtta, Nbase bileşenlerinin içeriğinde hangi maddeler bulunduğundan bahsetmiştik. Bu maddeler tüm Nbase’lerde aynı olsa da piyasada pek çok Nbase çeşidi bulabilmeniz mümkün. Ama bu nasıl olabiliyor? Elektronik sigara likiti gibi Nbase ürününde de VG-PG ve nikotin oranları değişkenlik gösterebiliyor. Doğal olarak farklı oranlara sahip farklı Nbase’ler üretilebiliyor.

Bu noktada nasıl bir elektronik sigara deneyimi yaşamak istediğinize karar vermeniz, alacağınız Nbase türünü belirlemenize yardımcı olabiliyor. VG yani bitkisel gliserinin suyu hapsetme özelliği bulunduğundan elektronik sigara kullanırken ortaya daha fazla buhar çıkmasına yol açtığından eğer VG oranı yüksek bir Nbase kullanırsanız, buhar seviyesi de buna paralel olarak artış gösterecektir. Diğer yandan sert bir boğaz vuruşu istiyorsanız, PG yani propilen glikol oranı yüksek olan bir Nbase tercih edebilirsiniz.

Nbase’lerin VG, PG ve nikotin oranlarına göre farklılaştığını belirtmiştik. Piyasada %90 VG / %10 PG, %80 VG / %20 PG, %70 VG / %30 PG, %60 VG / %40 PG, %50 VG / %50 PG şeklinde oranlanan birçok Nbase ürünü bulabilirsiniz. Buna benzer şekilde, nikotin oranı 0 mg, 3 mg, 6 mg, 9 mg, 12 mg, 18 mg, 24 mg ve 36 mg gibi aralıklarda değişen Nbase likitleri de yine tercih edebileceğiniz çeşitler arasında bulunuyor.

Nbase Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cafe ortamında elektronik sigara kullanan genç adam ve genç kadın

Her yeni bir ürün alırken olduğu gibi Nbase satın alırken de öncelikle daha önce bu ürünleri kullanan kişilerden fikir almak işinizi kolaylaştıracaktır. Böylece kötü sürprizlerle karşılaşma olasılığınızı da olabilecek en düşük seviyeye düşürebilirsiniz. Ancak elektronik sigara likiti gibi Nbase için de hijyen koşulları kritik derecede önemli olduğundan üretim sürecinden emin olduğunuz, bilindik bir Nbase markasını tercih etmenizde büyük yarar var.

Sağlıksız ve hijyenik olmayan kötü koşullarda üretilen Nbase’ler, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu da öngörülemeyen sonuçlara dahi yol açabilir. Eğer internet üzerinden alışveriş yapacaksanız, tercih ettiğiniz e-ticaret sitesinin güvenilirliğinden emin olduktan sonra ürün hakkındaki kullanıcı görüşlerini okumanız da değerlendirme sürecinize yardımcı olacaktır. Kullanıcılar ürün performansının yanı sıra üretici firma ve tedarikçiler hakkında da yorumda bulunacağından içinizde herhangi bir şüphe uyandırmayan Nbase ürününe ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Tüm bunların yanı sıra Nbase satın aldıktan sonra kullanım süresince nasıl muhafaza etmeniz gerektiğine de önem vermelisiniz. Nbase şişesini ağzını tamamen kapalı bir tutmanız, sıvının oksitlenmesinin ve bir süre sonra bozulmasının önüne geçecektir. Ayrıca ürünü güneş ışığından ve yüksek sıcaklıktan korumalı ve oda sıcaklığında muhafaza etmelisiniz. Bu koşullara uyduğunuz takdirde Nbase’inizin ömrünü uzatabilmeniz mümkün hale gelecektir.