İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Elektronik sigara ve vaping kültürü her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir, ancak daha önce Juul gibisini görmedik. Juul farklı dizaynı ve yapısı olarak diğer elektronik sigaralardan sıyrılarak popüler ürün olmayı başarmıştır. Ancak Juul hem yapısı hem de kartuşları içeriği dolayısıyla her elektronik sigara kullanıcısına hitap etmemektedir. Bu yazımızda Juul Pod Mod u diğer e sigaralardan ayıran özelliklere değineceğiz. Ayrıca, Juul e sigaranın yasal olduğu ülkelerde o kadar trend ve yaygın hale geldi ki, kullanıcılar marketler veya benzinliklerden bile temin edebilmektedirler.

juul-e-cigs

Juul Nedir?

Juul Pod Mod cihazlar sistemsel olarak e sigara kategorisine girmektedirler. Diğer elektronik sigara ve likitlerde olduğu gibi farklı aroma seçenekleri bulunan ve kartuşa doldurulan bir sistemi vardır. Juul kartuşlar bu anlamda farklılık göstermektedir ve size hazır bir şekilde gelmektedir. Bu anlamda Juul kapalı sistem elektronik sigaradır; fakat bazı kullanıcılar kartuşların dolum yerlerin manuel olarak açarak daha sonra kendileri de dolum yapabilmektedir. Ancak önerilen seçenek, hazır olarak alınan kartuşlardır.

Juul aliminyum kaplama yapılmış ve sensörleri olan bir e sigaradır. Juul pod modda herhangi bir tuşa basmanıza gerek kalmadan kendiniz nefesinizle aktif hale getirirsiniz ve cihaz içerisindeki güç atomizere otomatik olarak iletilir. Böylece Juul kartuşunuz ısınır ve likitiniz buharlaşır. Orijinal olarak Juul 4 farklı aroma seçeneği olan kartuşu vardır ve size Juul ile uyumlu USB girişli şarj cihazı ile gönderilir.

Juul Nasıl Çalışır ve Performansı Nasıldır?

teen vaping addiction

Juul pod mod cihazlar boyutuna oranlar şarjı oldukça iyidir. Ortalama bir elektronik sigara kullanıcısı için şarjı bir günlük veya daha fazla süre ile yeterli olacaktır. Ancak daha sık tüketen e sigaracılar zaman zaman birkaç dakikalık şarj etme ihtiyacı duyabilirler. Juul performans açısından değerlendirecek olursak, bildiğiniz elektronik sigaraları unutun; çünkü Juul birçok ülkede farklı bir pod mod cihaz olarak görülmektedir. Hem buhar çıkışı olarak hem de Juul kartuş olarak oldukça farklı tat vererek kullanıcıların dikkatini çekmektedir.

Juul’u bu kadar özel kılan şey nedir?

Juul firması cihazlarının normal sigaraya karşı en iyi alternatif pod mod veya elektronik sigara olduğunu iddia etmektedir. Bunun sebebi olarak da kartuşlarında özel olarak kullandıkları Nikotin Tuzudur. Öyle ki, Juul saltlar, pod mod cihazınıza eşsiz bir buhar dokusu ve içim şekli sağlamaktadır. Bu anlamda elektronik sigara kullanıcıları Juul’un gerçek sigaraya en yakın tat veren pod mod olduğunu belirtmektedirler.

Juul kartuşlarda nikotin oranın daha çok olduğunu görmekteyiz. Bunun sebebi ise normal e-likitlerinizde kullanılan nikotin ile aynı olmamasıdır. Yani Juul da nikotin tuzu kullanılması sebebiyle, farklı içerik nedeniyle nikotin oranları aynı olmamaktadır. Böylece, e sigara kullanıcıları nikotin ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamaktadırlar ve tek bir içim bile size uzun süre yetmektedir.

Juul dan aldığınız her nefeste, buharın ve içiminizin pürüzsüz ve oldukça lezzetli olduğunu göre göreceksiniz. Juul hem boyut ve ebat olarak oldukça hafif ve küçük hem de performans olarak oldukça güçlüdür. Bu anlamda, Juul bir paket sigaradan daha hafif ve küçüktür.

Juul u satın almalı mıyım? Juul Pod Mod lar kimler için daha uygun?

women-and-men-with-juul

Yukarıda da bahsedildiği üzere Juul un boğaza vurumu içerdiği nikotin tuzu yani nic salt sayesinde oldukça güçlüdür. Juul içiminde de dışarı belli miktarda buhar çıkmaktadır ancak buhar yoğunluğu yüksek olsun istiyorsanız, Juul aradığınız elektronik sigara değil. Juul un dizayn edilme amacı buhar yoğunluğu üzerine değil daha çok boğaz vurum ve nikotin oranına göredir. Bu tarz küçük elektronik sigaralarda batarya küçük olduğu için yüksek buhar performansı beklenemez. Ancak Juul tüm dünya da oldukça popülerite kazanan ve satış rekorları kıran bir pod mod cihaz olduğunu düşünürsek, e sigara kullanıcılarının daha çok boğaz vurumu ve nikotin ihtiyacını karşılamaya yönelik cihazlar seçtiğini görmekteyiz.

Juul pod mod ların boyut ve nic salt özelliklerini düşününce, elektronik sigara kullanıcıları ebat olarak daha küçük ve portatif olmasını bir artı olarak görmektedirler. Bu durum bir anlamda da elektronik sigara kullanıcılarının tercihine göre değişim göstermektedir. Her elektronik sigara artı ve eksiler vardır. Juul u da bu anlamda detaylıca inceleyeceğiz.

Dezavantajların oluşturduğu liste oldukça kısa; çünkü Juul genel olarak performans açısından kullanıcıları tatmin eden bir pod mod cihazdır. Juul üreticileri e sigara piyasasındaki en iyi elektronik sigarayı amaçladıklarını ve belli bir amaca hizmet etmek istediklerini belirtmişlerdir. Bu anlamda firma kullanıcılardan tam oy almaktadır. Ancak şunu da belirtmekte fayda var; Juul buhar performansı olarak sizi tatmin etmeyebilir ancak gerçek sigaraya en yakın tadı vermektedir. Bu anlamda Juul herkese hitap etmez. Eğer boğaz vurumu güçlü ve portatif bir pod istiyorsanız Juul aradığınız pod moddur. Juul kapalı sisteme sahiptir kartuşlar size hazır şekilde gelmektedir. Bu durum kimine göre bir artı kimine göre ise eksidir. Eğer aromayı severseniz hazır kartuşlar sizin işinizi kolaylaştırır. Eğer sevmezseniz ise Juul firması size kartuşları refill yani tekrar doldurmanızı önermez. Ancak birçok elektronik sigara kullanıcısı kartuşları manuel olarak doldurabilmektedir.

Juul un bir diğer artısı ise kartuşlar size hazır geldiği için sürekli yanınızda likit taşımınıza gerek kalmaz. Ayrıca, kartuşlar sıkı bir şekilde kapatıldığı için, Juul unuzdan akıntı yapmaz. Kartuşları tek seferlik kullanarak bir diğer kartuşa geçişiniz oldukça kolaydır ve günlük hayatınızda size pratik bir içim sağlar.

Juul farklı tarzı ve içimi ile sizin tercihlerinize göre size uygun olup olmadığı durumu değişebilir. Ancak, Juul elektronik sigaraya nikotin tuzunu kazandırarak farklı bir çağ başlattı diyebiliriz. Juul ile yaşadığınız içim deneyiminiz eşsizdir ve benzeri daha önce yapılmamıştır. Eğer elektronik sigaranızı içerken buhar bulutlarının oluşumu sizin tercihleriniz arasındaysa; Juul size göre değil. Bu anlamda klasik mod elektronik sigara tercih etmelisiniz ve bataryası büyük ve daha güçlü akım ileten bir e sigara size daha çok hitap edecektir. Ancak sigarayı bırakma sürecinizde, sigaraya yakın bir içim arıyorsanız Juul pod mod sizin için uygundur. Juul boğaz vurum ve nikotinin vücutta hızlı emilimi sayesinde bireylere tatmin edici bir içim sağlamaktadır.

Güncelleme: Juul yeni ürünlerinde artık %3 nikotin oranını seçeneği olduğunu, ayrıca aroma yani kartuş seçenekleri arasında artık Mint ve Virginia Tobacco nun da olduğunu duyurdu.