İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Elektronik sigara kullanmaya henüz yeni başlayanlar veya başlamayı planlayanlar, genellikle e-sigara içimi ile standart sigara içiminin aynı olduğunu düşünürler. Fakat elektronik sigaralar, geleneksel sigaralardan farklı bir çalışma prensibine sahiptir ve doğal olarak elektronik sigara kullanımı da farklılaşmaktadır.

Elektronik sigaralar için özel olarak geliştirilen likit adlı ürünlerin cihaz içerisinde buharlaştırılması esasına dayanan elektronik sigara kullanımı, lkit buharını yavaş yavaş içinize çekmenizi gerektiriyor. Buna karşın sigara stiliyle benzerlik taşımasa dahi sigara gibi bir deneyim yaşamak isteyenlerin uygulayabildiği bir içim metodundan da söz etmek mümkün.

Diğer yandan nargileye benzer bir deneyim yaşamak isteyenler de yine bunun için geliştirilen bir içim metodunu uygulayabiliyor. Bugünkü içeriğimizde biz de elektronik sigara kullanımı için uygulanan bu iki farklı metottan söz edeceğiz. İşte elektronik sigara içim metotları ve farklılaşan yönleri…

Elektronik Sigara Kullanımı İçin Uygulayabileceğiniz İçim Metotları

Elektronik sigarasını ağzında tutan adam

Sigara bağımlılığını yenmek isteyenler ve nargileden hoşlananlar için birkaç farklı elektronik sigara kullanım metodundan söz edebiliriz. Buradan yola çıkarak biz de sigarada yaşadığı deneyimi aynen elektronik sigarada da yaşamak isteyenlere uygun olan sigara içimi metodu ve nargileden hoşlananların nargileye benzer bir deneyim yaşamalarını mümkün kılan nargile içimi metodunu sizler için mercek altına almak istedik.

Hem içim yöntemi olarak hem de yaşattığı haz açısından oldukça farklı bir deneyim sunan bu iki farklı içim metodundan hangisinin sizin için uygun olduğuna ise beklentileriniz doğrultusunda karar verebilmeniz mümkün. Peki ama elektronik sigara dünyasına yeni giren biriyseniz, yani halihazırda henüz bu konuda amatörseniz beklentilerinizin ne olduğunu nereden bilebilirsiniz?

Elektroniksigara-istanbul.com olarak söz konusu iki farklı içim metodu hakkındaki değerlendirmelerimizi inceleyerek kendiniz için en uygun olan kullanıma kolayca karar verebileceğinizi düşünüyoruz.

Elektronik sigara kullanımı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için 5 Adımda Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır? başlıklı içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

1. Sigara İçimi Elektronik Sigara Kullanımı (Mouth to Lung)

Mavi renkli pod mod elektronik sigara cihazı ile likit ürünü

Genellikle sigarayı yeni bırakmış, fakat yine de sigara deneyimi arayışında olan elektronik sigara kullanıcılarının tercih ettiği sigara içimi metodu ile gerçeğe çok yakın sigara deneyimi yaşayabilmek mümkün hale geliyor. Nargile içimi yöntemine kıyasla çok daha az buhar üretiminin olduğu sigara içimi metodu, MTL (Mouth to Lung) olarak da anılıyor.

MTL tabiri ise kullanıcının ilk etapta ağzına dolan buharın daha sonradan ciğere ulaştığını ifade ediyor. Dolayısıyla sigara içimine benzer şekilde boğazda hafif bir tahriş hissi uyandıran bu metod ile tıpkı sigara kullandığınız zamanlardaki gibi bir haz alabileceğinizi öngörebilirsiniz.

Sigara içimi metodu ile elektronik sigara kullanımı için tercih edilen likitlerin yüksek PG içeren ve yüksek nikotin oranına sahip likitler olduğunu savunmak da yanlış olmayacaktır. Zaten bu likit türlerinin, gerçek sigara kullanımına benzer bir deneyim yaşamanızı sağlayan en büyük faktör olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

2. Nargile İçimi Elektronik Sigara Kullanımı (Direct Lung)

Buharların arasından görünen elektronik sigara cihazı tutan bir el

Nargile içimi veya diğer yaygın deyişle ciğer çekimi metodu, sigaradan daha farklı bir deneyim arayışında olanların tercih ettiği bir elektronik sigara kullanımı olarak karşımıza çıkıyor. Buna göre nargiledeki gibi bol buharlı ve farklı bir haz sunan nargile içimi metodu ile sert bir boğaz vurumu olmaksızın keyifli bir deneyim yaşayabilmeniz olası.

Yüksek VG oranına sahip premium likitlerin kullanıldığı elektronik sigaralarda tercih edilen nargile içimi ya da DL (Direct Lung), içinize çektiğiniz buharın direkt olarak ciğerinize ulaşması yoluyla yoğun bir aroma hissetmenize olanak sağlamaktadır. Bu da doğal olarak aromal likitinizin aromasının çok daha iyi algılanmasına önayak olmaktadır.

Öte yandan atomizer tankının da nargile içiminde büyük bir rol oynadığını belirtmeden geçmeelim. Eğer atomizer tank modeliniz gelişmiş modellerden biriyse, nargile içimi metodunu uygularken çok daha yoğun buhar elde edebileceğiniz sonucuna rahatlıkla varabilirsiniz.

Sizin İçin Hangisi İdeal: Sigara İçim Mi, Nargile İçim Mi?

Başta da belirttiğimiz gibi hangi içim metodunun sizin için uygun olduğunu ancak siz belirleyebilirsiniz. Bu konuda kendi beklentilerinizi göz önünde bulundurmanız en mantıklı adım olacaktır. Örneğin daha önce de sözünü ettiğimiz gibi eğer sigara kullanıyormuş gibi bir hissiyat yaşamak istiyorsanız, sigara içim metodu sizin için ideal olabilir.

Sigara içimini tercih ediyorsanız, sabit bataryalı, hafif ve küçük cihazları kullanmanız yararınıza olacaktır. Hatta pod mod olarak da anılan bu tür elektronik sigaralar, gerçek bir sigara deneyimi yaşamanıza imkan tanıyacaktır. Diğer yandan nikotin oranı yüksek ve yüksek PG içeren likitler tüketerek elektronik sigara deneyiminizi pekiştirebilmeniz mümkün.

Ancak eğer farklı bir haz arayışındaysanız, sizin için nargile içimi metodunu önerebiliriz. Yumuşak boğaz vurumu sağladığı için boğazı tahriş etmeyen nargile içimi ile yüksek oranda nikotin alımı olmaksızın buhar keyfi yaşayabilirsiniz. Bu içim metodu için ise VG oranı yüksek premium likitler tercih etmenizde fayda var.

En güzel likitler hakkında fikir sahibi olmak için de Elektronik Sigara Likit Tavsiye Listesi başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.