İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Elektronik sigara, son zamanlarda popülerliğini artırmış, sigarayı bırakmak ya da azaltmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kısaltılmış adıyla e-sigara olarak geçen elektronik sigara, sigaraya alternatif olarak ortaya çıkmış olan bir üründür.

Elektronik sigara içinde çeşitli farklı parçaları bulunan ve bu parçaların farklı görevleri ile çalışan bir üründür. E-sigara, atomizer, clearomizer, RTA, RDA, likit, pil ve bataryadan oluşmaktadır. İçindeki her bir parçanın ayrı bir görevi bulunmaktadır. Atomizer içerisinde yer alan propilen glikol, bitkisel gliserin ve nikotin içeren bir çözeltiye batırılır pamuk ve fiberglas fitil bulunmaktadır. Atomizer sıvı nikotinin, kullanıcının soluduğu bir buhara dönüşmesini sağlar.  

Elektronik Sigara Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Elektronik Sigara Çeşitleri

Elektronik sigaralar ilk çıktığında sigaraya alternatif bir ürün olarak geliştirildiği için genellikle sigaraya benzer bir yapıda bulunuyordu. Fakat günümüzde farklı şekillerde ve modellerde de karşımıza çıkmaya başladı.  

Piyasada farklı şekillerde, kalem modeli, sigara modeli, mod ve tank modeli gibi farklı modellerde olan elektronik sigara çeşitleri bulunmaktadır. Sigara modeli görünüm bakımından sigaraya benzerken, kalem modeli sigara modelinden daha büyük olan bir e-sigara çeşididir. Mod ve Tank modelleri ise daha büyük bir hazne hacmine sahiptir ve diğer modellere göre daha büyüktürler.

Elektronik sigaraların çalışma prensibi genel olarak aynı olsa da, farklı boyutlar, şekiller ve güç seçenekleri ile elektronik sigara çeşitleri karşımıza çıkabiliyor.  

Yeni kullanıcılara yönelik, “Starter Kit” olarak geçen ve daha basit bir kullanımı olan elektronik sigara çeşitleri bulunmaktadır. Starter Kit’ler genellikle elektronik sigara içmeye yeni başlayan kullanıcılara önerilir. Uzun zamandır e-sigara kullanan kişilere yönelik, daha profesyonel ayarları olan elektronik sigaralar bulunmaktadır. Profesyonel elektronik sigara kullanıcılar için SMOK ve Joyatech markaları gibi farklı güç seçenekleri, ayarlanabilir güç seçenekleri gibi çeşitler bulunmaktadır.

Ayrıca, yurtdışında da çok kısa sürede popülerliğini artıran markalar arasında bulunan JUUL modelleri gibi küçük ve kolay taşınabilir, kullanıcılara pratik kullanım sağlayan elektronik sigara çeşitleri de Buharistan’da bulunmaktadır.

Normal Sigara ve Elektronik Sigara Arasındaki Farklar

Elektronik sigara ve normal sigaranın en büyük farkı duman ve koku etkenleridir. Normal sigarada kalıcı olan kötü koku ve rahatsız edici bir duman söz konusu iken, elektronik sigaralarda sağlığa zararlı duman ve kötü kokular yoktur. E-sigaradan çıkan buharda aromalar sayesinde kötü koku ortadan kaldırılmıştır. Normal sigaralar kapalı ortamda kullanılamazken ve kullanıldığından çok rahatsız edici olabilirken, elektronik sigaralar kapalı ortamlarda rahatsız edici değildir ve kapalı yerlerde kullanılabilirler. Elektronik sigaralar normal sigaralara göre genel olarak daha az maliyetlidir.