İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Elektronik sigara cihazları ilk defa 1980’li yıllarda Amerika’da kullanılmaya başlanılmıştır. Dünyanın her yerinde büyük sağlık sorunları yaşanmaya başlandıktan sonra, sağlık uzmanlarının yaptığı araştırmalar sonucu sigaranın etkileri ortaya çıkmıştır. Daha sağlıklı bir yaşam için sigaranın etkilerinden insanları kurtarmanın yolu sigara kullanımını azaltmak hatta tamamen bırakmak olduğu görüşüne varmışlardır. Yapılan çalışmalar ile elektronik sigaralarda likit nikotinin oranının azaltılarak kullanılmasının insan sağlığı açısından faydalı olabileceği benimsenmiştir. İnsanların büyük çoğunluğu sigara tiryakisi olmuş ve vücut günlük nikotine ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Elektronik sigara likit çeşitleri ile bu isteğin zamanla azaltılabileceği düşünülmektedir.

E-Sigara Likitleri

Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik sigara likit çeşitleri insan sağlığına zarar vermemesi için aromalı bitki özlerinden yapılmaktadır. Elektronik sigara cihazları üzerlerinde bulunan tanklar sayesinde likit nikotini depolar ve likidi buharlaştırarak dışarıya vermektedir. Elektronik sigara üreticileri, cihazları üretirken cihaza uygun likit çeşitlerini de üretmektedirler. Her zaman marka likit kullanmak istenilen sonuca ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Likit çeşitleri, gliserin aroması ve nikotin karışımı ile oluşturulmaktadır. Bu nikotin karışımları bitkisel veya sentetik ürünlerden yapılarak satışa sunulmaktadır. Bitkisel olanlar tercih edilmelidir.

E-Sigara Seçiminde Doğru Tercih Yapmak

Elektronik sigara kullanmayı düşündüğünüzde mutlaka bir sağlık uzmanı ile görüşmeli ve tedavi yöntemine göre tavsiye edilen özelliklerde elektronik sigara seçilmelidir. Başarılı tedavi için orijinal ve istenilen oranları sağlayabilen cihazlar yardımcı olacaktır. Her şeyden önce elektronik sigarayı sadece tedavi amaçlı kullandığınızı kabul etmeniz ve tavsiye edilen düzeyde kullanmalısınız. Elektronik sigara likit fiyatları marka ve içeriklerine göre değişmektedir. Seçimleri fiyatlara göre değil içerik özelliklerine göre yapmalısınız. Doğru likit seçimi tedavinizi kolaylaştıracaktır.

Elektronik Sigara Likit

Elektronik Sigaralar

Avrupalı ve Amerikalı sağlık uzmanlarının araştırmaları sonucu bulunan elektronik sigaralar günümüzde birçok firma tarafından üretilmeye başlanılmıştır. Tüm üreticiler, elektronik sigara cihazlarının tüm aksamlarını ve likitlerini üretmektedirler. Elektronik sigara kullanıcı sayısı da dünya genelinde hızla artmaktadır. Ülkemizde online siteler üzerinden satışı yapılan markalar arasında, Aspire, Tesla, Yihi, Eleaf, Vaporesso, Smok, Wismec, Joyetech, Yosta gibi markalar yer almaktadır. Teknolojik gelişmelerden faydalanarak yeni özellikler eklemekteler ve kullanıcı dikkatini çekebilmek için yeni tasarımlar geliştirmekteler. Tüketicinin en çok dikkatin çeken elektronik sigara likit fiyatları oranları olmaktadır. Her markanın kendi likit çeşitleri bulunmaktadır.

Premium Likit Nedir?

Elektronik sigara kullanımının artmasına bağlı olarak likit çeşitleri de artmaya başlamıştır. Elektronik sigara piyasasının genişlemesi, kullanılan likit çeşitlerini artırmış ve yeni ürünlerden likitler yapılmaya başlanılmıştır. Elektronik sigara kullanıcıları likit seçimlerinde Premium likit tercih etmektedirler. Premium likitler içimi kolay ve yumuşaktır. Premium likit içerisinde bulunan vejetaryen gliserol içim kolaylığı sağlamaktadır. Bu özelliklerinden dolayı elektronik sigara piyasasının büyük bir bölümü Premium likitlerinden oluşmaktadır. Premium likitleri içerisinde bulunan VG ve PG oranları nikotin oranı ile alakalı değil keyfi ile alakalıdır.

Elektronik Sigara Likit Çeşitleri

PG ve VG Değeri Nedir?

Elektronik sigara kullanıcıları şık bir modele sahip cihaz seçimi yaparken birlikte kaliteli ve istedikleri lezzeti verecek likit seçimini de yapmaktadırlar. Elektronik sigaralarda kullanılan ve nikotin oranı azaltılmış likitler içerisinde Propilen Gliselin (PG) ile bitkisel gliselin yani vejetaryen gliselin (VG) kullanılmaktadır. Bu içeriklere sahip standart likitler, Premium likitler olarak çeşitleri üretilmektedir. Elektronik sigara piyasasının %85’i VG kullanırken %15’lik bölümünü ise PG kullanmaktadır. PG içerisinde ek olarak kimyasal maddeler bulunmaktadır.

Elektronik Sigara Likidi Nasıl Yapılır?

Elektronik sigara denilince akla ilk önce likit nikotinler gelmektedir. Elektronik sigaralarda kullanılan likitlerin hazırlanmasında çeşitli kahve aroması, çikolata aroması, çeşitli tropik meyve aromaları kullanılmaktadır. Kullanımın kolay olması için aromalar kullanılmakta ve nikotin oranı ayarlanabilmektedir. Elektronik sigara likitlerinin hazırlanmasında VG ve PG oranları farklı olarak ayarlanarak kullanıcı tercihleri artırılmaktadır. Elektronik sigara likitleri içeriğinde bulunan maddelerin oranlarını öğrenerek kendiniz likit nikotin hazırlayabilirsiniz. Likitler içeriğinde, PG, VG, saf su, aroma maddesi ve nikotin bulunmaktadır.

Likit Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik sigaraların amacına uygun olarak kullanılması ve istenilen tedavi sonucuna ulaşabilmek için doğru likit nikotinin seçimi önemlidir. Sağlık uzmanlarının önerisine göre nikotin oranı aşamalı olarak azaltılmalıdır. Hem elektronik sigara cihazının hem de kullanılan likidin orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Orijinal olmayan ürünler her zaman istenilen verimi düşürecektir. Likitlerin bitkisel aromalı olması, kimyasal içermemesine dikkat etmek gerekir.

ESigara Likitleri

Elektronik Sigara Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Elektronik sigaralar, insanları sigara bağımlılığından kurtarmak ve tedavi etmek amacıyla üretilen cihazlardır. Kişilerin bu cihazları bağımlılık durumlarına göre tedavi için seçmeleri ve önerilen likitlerin kullanılması büyük önem taşımaktadır. Elektronik sigara kullanıcı sayısının dünya genelinde artması, üretici firma sayısını artırmış ve günümüzde orijinal olmayan çok sayıda elektronik sigara piyasaya sürülmektedir. Elektronik sigara seçimi yapılırken, bilinen markaların orijinal ürünleri seçilmelidir. Orijinal ürünler nikotin oranının buharlaştırılmasını ve sizin ihtiyacınız oranında dışarıya verilmesini sağlayacaktır. Her kullanıcı ilk kullanıma başlayacağı zaman, üretici firmalar, ürettikleri modeller ve likit çeşitleri hakkında detaylı araştırmalar yapmalıdırlar. Sahip oldukları elektronik sigaraların bazı parçaları zamanla değiştirmek isteyebilecektir. Bu parçaların değişimlerini de orijinal parçalar ile yapmak çok önemlidir.

Hangi Cihaza Hangi Likit Tercih Edilmelidir?

Çeşitli hastalık tedavileri sonunda, kişiye sağlık uzmanları tarafından önerilen, elektronik sigaraların ve kullanılacak likit nikotinin seçiminin nasıl yapılacağı düşündüren bir sorudur. Kullanılan en iyi elektronik sigara markaları seçilmelidir. Likit olarak, elektronik sigara üretici firmaların çeşitli aromalarda ürettikleri likitleri seçebilirsiniz. Likit seçiminde bitkisel aroma değeri yüksek olan nikotin karışımları tercih edilmelidir.

Piyasada bulunan likitlerin için sırasında keyif vermesi ve boğazda azda olsa bir yanma hissi uyandırması için içeriklerinde sentetik ürünler kullanılmaktadır. Tedavinize önem veriyor ve sadece tedavi amaçlı olarak likit nikotin kullanacaksanız mutlaka bitkisel aroma değeri yüksek VG içerikli olanları seçmeye özen göstermelisiniz.

Likit alırken orijinal bir marka olmasına ve ürünlerin cam şişe içerisinde olmasına dikkat edin. Orijinal olmayan ürünler plastik şişeler içerisinde ve etiketsiz olarak satılacaktır. Plastik şişelerin ağzı kolay açılabileceği için hiçbir zaman orijinal ürün olmayacaktır.

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara kullanıcılarına günümüzde her yerde rastlamak mümkündür. Birçok insan gerçekten tedavi amaçlı olarak kullanırken, birçok kişide bilinçsizce kullanmaktadır. Sigara alışkanlığından kurtulmak için tercih edilen bu yöntemin faydalı olabilmesi için, düzenli kullanıma, orijinal ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. Hem cihazın hem de kullanılan likidin orijinal olması hedeflenen amaca ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Cihazın orijinal olması, likidin olmaması yine istenilen sonucu vermeyecektir. Cihaz yapısı itibariyle ayarlanabilen oranda dışarıya nikotin çıkışı sağlayacaktır. Bu orijinal olmayan cihazlarda mümkün olmayabilir.

Elektronik Sigara ve Likit Satışları

Elektronik sigara üretici firmalarının büyük çoğunluğu Çin’de bulunmaktadır. Ülkemizde ise elektronik sigara ve ürünlerinin satışının yapıldığı yetkili bir kuruluş bulunmamaktadır. Ülkemiz insanları, elektronik sigara cihazlarını ve kullanılan likitleri çeşitli online satış sitelerinden temin etmektedirler. Ülkemizde bu ürünlerin satışının yapıldığı birçok online satış sitesi bulunmakta ve farklı markalara ait elektronik sigara modellerini ve diğer ürünleri farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunmaktadırlar.