İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Dünya ekonomisinin büyük bir bölümüm sağlık alanında kullanılmaktadır. Çeşitli çevre sorunları, insanların beslenme alışkanlıkları ve en önemlisi sigara kullanımdan kaynaklı olarak insanların sağlık sorunları artmaya başlamıştır. Birçok hastalığın nedenlerini ortadan kaldırabilmek için insanlara sigara kullanımını bıraktırmak için çalışmalar yapılmıştır.

Sağlık alanında yapılan birçok çalışma sonucunda insanlara adım adım sigarayı bıraktırabilmek için elektronik sigara kullanımının faydalı olabileceği düşünülmüştür. Doktor kontrolünden sonra tavsiye edilen elektronik sigara cihazlarının seçimlerinin doğru yapılması tedavi işlemlerini kolaylaştıracaktır. Yapılan araştırmalarda piyasada çok farklı marka ve modellerde elektronik sigara çeşitleri bulunmaktadır. Elektronik sigara fiyatları modeller arasında farklı olmaktadır. Fiyat farkının birçok nedeni bulunmaktadır.

Fiyatlar Neye Göre Değişmektedir?

Elektronik sigara fiyatları, cihaz özelliklerine göre değişmektedir. Bazı modellerde likit nikotinin buhar olarak dışarıya verilmesi 2 birim olabilirken bazı modellerde bu oran 7 birime kadar çıkabilmektedir. Bu iki oran arasında da büyük fiyat farkı oluşmaktadır. Elektronik sigara cihazlarının büyüklüklerine göre kullanılan batarya durumu ve bataryanın dayanma süresi değişmektedir. Daha uzun süre dayanabilen bir bataryaya sahip olan elektronik sigara cihazı daha pahalı olacaktır. Likit tankı kapasitesi, tek hazneli, çift hazneli olması gibi özellikleri e-sigara fiyatları arasında olmasının nedeni olabilmektedir.

Elektronik Sigara Fiyatları

Doğru Tercih Yapmak

Tedavi amaçlı olarak kullanmaya başladığınız elektronik sigara cihazının seçimini doğru yapmak, amaçladığınız tedavinin doğru sonuçlanmasını etkileyecektir. E-sigara fiyatları ucuz olan bir ürün seçtiğinizde bu ürün orijinal olmayabilir ya da sizin için gerekli olan nikotin ayarı için yetersiz olabilir. Yanlış cihaz seçimi elektronik sigara kullanımından kısa sürede vazgeçmenize neden olabilir ve tedavinin tamamlanmamış olabilir. Öncelikle cihazı kullanma amacınızı belirlemelisiniz. Gerçekten bir tedavi aracı olarak mı, yoksa nargile içme keyfi yaşamak için mi kullandığınıza karar verdiğinizde amacınıza daha kısa sürede ulaşabileceksiniz.

Elektronik Sigara Markaları

Elektronik sigaralar üretilmeye başlandıktan sonra dünya genelinde hızla yaygınlaşmış ve binlerce kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Kullanıcı sayısında artışların olması elektronik sigara üretici sayısını da artırmıştır. Dünya genelinde ve ülkemizde satışı yapılan en iyi elektronik sigara markaları arasında Tesla, Yihi, Hcıgar, Asmodus, Juul, Aspire, Joyetech, Vapor Strom, Yosta, Eleaf, Sigelei, Vaporesso, Geekvape, Smok ve Wismec markaları bulunmaktadır. Her marka birçok model geliştirmiştir. Kullanıcı tercihleri ve kullanım kolaylıkları, kapasite durumları sürekli yeni modellerin geliştirilmesine neden olmaktadır. Büyük bir rekabetin oluştuğu e-sigara piyasasında firmalar yeni ürünler geliştirmekte ve daha uygun fiyatlar uygulamaktadırlar. Ürün fiyatları marka, model ve cihaz kapasitesine göre değişmektedir. Ayrıca elektronik sigara cihazlarında kullanılacak olan likit nikotinlerin özelliklerine göre fiyatlar belirlenmektedir. Ülkemizde juul elektronik sigara fiyatları kullanıcılar tarafından ideal seviyede bulunmakta ve son yıllarda en fazla tercih edilenler arasında bulunmaktadır.

Elektronik Sigara Markaları ve Fiyatları

Juul Elektronik Sigara

Ülkemizde juul elektronik sigara fiyatları ve kalitesi sayesinde son yılların sigarası olarak görülmeye başlamıştır. Tüm elektronik sigara modellerinde çalışma sistemleri teknik olarak aynıdır. Farklı olan sadece, kalite ve kapasite durumlarıdır. Her elektronik sigara bir batarya üzerinden verilen enerji ile çalışmaktadır. Cihaz içerisinde modeline göre farklı kapasitelerde likit tankları bulunmaktadır. Kullanıcı tercihine göre bitki aromalı likit nikotini bu tanka doldurur. Tankta bulunan likit nikotin, coil vasıtasıyla atomizer bölümüne taşınır. Atomizer bataryadan gelen enerji ile ısınma göreve yapar ve coil üzerinden gelen likit nikotini buharlaştırır ve ağızlık bölümünden dışarıya verir. Ayrıca cihaz özelliğine ve yapılan ayarlarına göre atomizer içerisinde nikotin ayrıştırılması yapılır ve kişinin ihtiyacına oranında ayarlanır.

Juul Elektronik Sigara

Vaporesso Elektronik Sigara

Vaporesso elektronik sigara sektöründe bulunan ve en iyi elektronik sigara üreticilerinden birisidir. Kolay kullanımı, güvenli oluşu ve kalitesi ile kaliteli buhar keyfi veren bir markadır. Vaporesso elektronik sigara fiyatları tüm online satış sitelerinde aynı fiyat üzerinde gösterilmektedir. Vaporesso kullanılan elektronik sigara cihazlarını daha güvenli ve kullanışlı hale getirmek için, özel rezistans geliştirmiş, sızıntı yapmayan likit tankları oluşturmuştur. Tüm kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun model ve modlar üretmektedir. Vaporesso elektronik sigara fiyatları ürün kalitesine göre en iyi seviyede sunulmakta ve modellerine göre değişmektedir.

Joyetech Elektronik Sigara

Joyetech elektronik sigara markası dünya genelinde en çok satan bir markadır. Ülkemizde de online satış siteleri üzerinden satışı yapılmaktadır. Kullanıcılar tüm satış siteleri üzerinden araştırmalar yaparak joyetech elektronik sigara fiyatları karşılaştırmalarını yaparlar. Online siteler üzerinden satışların yapılması karşılaştırma yapma işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Joyetech elektronik sigara fiyatları her yıl güncellenmekte ve fiyat değişimleri yılda bir kez yapılmaktadır. Dünya genelinde büyük bir Pazara sahip olan joyetech, yenilikçi teknolojiler kullanarak sürekli olarak ürün çeşitliliğini artırmaktadır.

Elektronik Sigara Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Elektronik sigara kullanımına öncelikle doktor kontrolünden sonra başlamanız ve sizin için uygulanacak tedavinin durumuna göre uygun özelliklere sahip cihaz seçimi yapmalısınız. Bu cihazları bir keyif aracı olarak değil, sigarayı bırakabilmek için tedavi aracı olarak görmelisiniz. Doktor kontrolünde kullandığınızda kullanılan nikotin oranı zaman içerisinde kademeli azaltılacağı için sağlık açısından istediğiniz sonucu daha çabuk ulaşabileceksiniz. Elektronik sigara kullanmaya karar verdiğinizde marka ve model araştırması yapmalı ve orijinal ürün seçimi yapmalısınız. İlk aldığınızda elektronik sigara cihazları tüm ekipmanları ile size verilecektir. Belirli bir süre kullandıktan sonra cihaz içerisinde bulunan, batarya, coil, atomizer, ağızlık gibi parçaları değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu ürünleri yedek parça olarak satın alabilirsiniz. Ancak bu ürünleri seçimini aynı marka ürünlerden ve orijinal olanlardan seçmelisiniz.

Elektronik Sigara Fiyatı

Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik sigaralarda kullanılan likit nikotin nedir kullanıcılar tarafından merak edilen konular başında gelmektedir. Likitler, gliserin maddesinin oluşturduğu aroma ile nikotinin karışımı ile oluşturulmuş elektronik sigara ürünüdür. Elektronik sigara likit nikotinleri genellikle bitkisel olarak yapılabildiği gibi sentetik ürünlerden de yapılabilmektedir. Kullanıcıların bitkisel olanları seçmesi tavsiye edilmektedir.

Orijinal ve bitkisel olmayan likit nikotinler tedavi amacına uygun olmayabilir. Elektronik sigara kullanımında orijinal ürün kullanılmasından hiçbir aşamada ödün verilmemelidir. Orijinal olmayan likit nikotin kutuları üzerinde herhangi bir etiket bulunmaz ve basit plastik kutularda bulundurulur. Şişe ağzı kilitli kapak ile kapatılmamış ve içerisindeki sıvı daha akışkandır. Kaliteli elektronik sigara markaları hep ayın boyutta özel cam şişeler kullanır, şişe üzerinde ml bilgisi, son kullanma tarihi gibi önemli bilgiler yer alır. Sahte ürünlerde bu bilgiler bulunmaz.

Elektronik Sigara Seçiminin Yapılması

Elektronik sigara kullanımında, ana cihazın seçimi kadar cihazda kullanılacak likidin seçimi ve daha sonraki aşamalarda yedek parçaların seçimi de büyük önem taşımaktadır. Kaliteli ürünlerin seçilmesi güvenlik ve sağlık açısından çok önemlidir. Yanlış likit sigarayı bırakmanız için size bir fayda sağlamayacaktır. Orijinal olmayan bir elektronik sigara bataryası sürekli enerji akışı sağladığı için şarj ve kullanım aşamasında patlama riski ile karşı karşıyadır ve güvenlik açısından tehlike oluşturacaktır. Elektronik sigara seçiminde her zaman bilinen marka ve orijinal ürün kullanmak önemlidir.

Online Satışlar

Elektronik sigara markalarının tamamı ürünlerini dünya geneline ulaştırabilmek için satışlarını kendi online siteleri ya da anlaşmalı oldukları online satış siteleri üzerinden en uygun fiyatlara satışa sunmaktadır. Kullanıcılar uzmanlar tarafından kendilerine tavsiye edilen özelliklere sahip elektronik sigaraları buralardan kolaylıkla temin edebilmektedirler.