İstanbul Elektronik Sigara, Likitler ve Nbase Ürünleri Hakkında Bilgi

Uzun bir süredir hayatımızda olan elektronik sigaralar, dünya üzerinde pek çok kişinin keyifli ve eğlenceli zaman geçirmek için tercih ettiği ürünlerden. Buna karşın elektronik sigaralara ilgi duyan ve bu keyfi henüz tatmamış olan kişiler de mevcut. Elektronik sigara kullanmaya başlamayı düşünenlerin zihinlerinde benzer soru işaretleri olduğunu söylemek mümkün. Bu doğrultuda, elektronik sigara nasıl kullanılır sorusunun da bunlardan biri olduğunu iddia etmek yanlış olmayacaktır.

Elbette hangi marka elektronik sigara daha kaliteli, elektronik sigaralar gerçek sigaraya oranla daha mı güvenli, elektronik sigara satış yerleri nerelerdir gibi sorular da bu deneyime yeni başlayacaklar için yanıtlanması gereken sorular arasında. Biz bugünkü içeriğimizde sizler için elektronik sigara nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulacağız.

Detaylı Rehber: Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigaralar, kullanıcı ihtiyaçları beklentileri doğrultusunda hemen her gün geliştirilmeye devam etmektedir. Yeni teknolojilerin de yardımıyla gün geçtikçe daha kullanıcı odaklı hale gelmeyi sürdüren elektronik sigaralar her ne kadar çeşitlense de temel olarak benzer parçalara ve benzer kullanımlara sahiptir. Marka ve modele göre parçalar ve cihaz kullanımı değişkenlik gösterebilse de yine de temel noktaları öğrendikten sonra elektronik sigara nasıl kullanılır sorusunu yanıtlamak sizin için hiç de zor olmayacaktır.

Peki gerçekten elektronik sigara nasıl kullanılır? Öncelikle buhar keyfine başlamak için uzun mesailer harcamak zorunda olmadığınızı belirtmekte fayda var. Oldukça basit adımlarla kısa sürede kullanıma başlayabileceğiniz elektronik sigaranızı satın aldıktan sonra 5 adımda bu konuda artık deneyim sahibi olabileceğinizi söyleyebiliriz. İşte elektronik sigara kullanmak için atılması gereken adımlar...

1) Kutudan Çıkan Parçaları Birleştirin

elektronik sigara parçaları ve elektronik sigara

Elektronik sigara parçalarını muhafaza eden kutuyu açtıktan sonra çıkan parçaların montajı ile ortaya çıkan cihaz, artık girdiğiniz her ortamda en yakın arkadaşınız olacak. Bu doğrultuda, pakette yer alan en temel parçaların batarya, atomizer, likit tankı, çekim tuşu ve şarj aparatları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Sözünü ettiğimiz parçalar, elektronik sigaranızın çalışmasını sağlayan ana parçalardır. Dolayısıyla marka ve modele göre farklı biçimlere sahip olsalar da mutlaka pakette yer alacaklardır. Elektronik sigara kullanmaya başlamak için bu cihazları işlevlerine uygun şekilde birleştirmeniz gerekiyor.

Elektronik sigara parçaları ve işlevleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Tüm Prensipleriyle Elektronik Sigara Nasıl Çalışır? başlıklı içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

2) Elektronik Sigaranızı Şarj Edin

Birçok elektronik cihazda olduğu gibi elektronik sigaraları kullanabilmek için de şarj etmek, yani yeterli enerjiye sahip olmasını sağlamak gerekiyor. Fakat elektronik sigaraların marka ve modeline göre şarj etme yöntemi değişebiliyor. Kimi cihazlar pillerle çalıştığı için yalnızca pilleri şarj etmek yeterli olabiliyorken kimileri de USB kablo yoluyla şarj edilebiliyor. USB kabloya sahip olan elektronik sigaraları bilgisayar, araç kiti, powerbank ve hatta TV yoluyla şarj etmek dahi mümkün olabiliyor.

Bunlara ek olarak bazı elektronik sigaraların dahili pillerini şarj etmek için de cihazla birlikte gelen platformu kullanmak gerekebiliyor. Şarj etme teknikleri farklılaşsa bile elektronik cihazınızı kullanmadan önce şarj etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde cihazınızı çalıştırmanız mümkün olmayacaktır.

3) Likit Dolumunu Yapın

elektronik sigarasını kullanmak için likit dolumu yapan mutlu kadın

Elektronik sigara likiti olarak adlandırılan ve içeriğinde PG (Propilen Glikol), VG (Bitkisel Glikol) ve nikotin bulunan bu sıvılar, standart sigaralara benzer bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Elektronik sigara kullanırken içinize çektiğiniz her nefeste likitin ısınması sonucu buharla karşılaşıyorsunuz.

Likitler ihtiyaç ve zevklerinize göre farklılaşabiliyor. Değişik aromalara sahip likit çeşitlerinin yanı sıra sigara deneyimine daha fazla benzeyen bir kullanım isteyenler için nikotin oranı fazla olan likitler de bulunabiliyor. Üstelik elektronik sigara kullanıcıları kendi istedikleri şekilde likitler de hazırlayabiliyorlar.

Elektronik sigara deneyiminde önemli bir rol oynayan likitlerin elektronik sigarayı kullanmaya başlamadan önce likit tankına doldurulması gerekiyor. Hazneye yeteri kadar likit doldurulduktan sonra ise bir sonraki aşamaya geçmek için önünüzde hiçbir engel kalmıyor.

4) Tuş Kilidini Açın

Bazı elektronik sigara modelleri, kullanıcının bir yanlışlık sonucu cihazı çalıştırıp olumsuz durumlar yaşamaması için tuş kilidi bulunduruyor. Bu nedenle tuş kilidini açmadan cihazı kullanmak mümkün olmayabiliyor. Tuş kilidi ürünün markasına göre farklı şekillerde olsa da genellikle çekim butonunun birkaç saniye boyunca basılı tutulması veya butona birkaç defa basılması sonucunda kaldırılabiliyor. Tuş kilidinin kalkıp kalkmadığını ise ekran üzerindeki ışıklardan anlayabilmeniz mümkün.

5) Keyfi İçinize Çekin

elektronik sigara kullanarak havaya buhar üfleyen yeşil şapkalı ve sakallı adam

Tüm adımlar tamamlandıktan sonra artık hazır sayılırsınız. Son olarak ağızlık olarak bilinen parçayı dudaklarınızın arasına alıp elektronik sigaranızın buhar üretebilmesi için içinize çekmeniz yeterli olacaktır. Eğer daha önce geleneksel sigaralardan kullandıysanız, zaten son işlem size tanıdık gelecektir. Ancak nefes alırken aynı anda cihazın çekim butonu basmanız gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Eğer nefes alma ve butona basma hareketlerini eş zamanlı olarak yapmazsanız ağzınıza sıvı gelebilir. Bu da elektronik sigara deneyiminizi sekteye uğratabilir. Bu arada daha güvenilir bir elektronik sigara deneyimi sağlayan çekim butonu hemen her cihazda bulunduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Artık elektronik sigara nasıl kullanılır biliyorsunuz. Elbette her geçen gün yenilenen ve sürekli olarak gelişen e-sigara dünyasında öğrenilebilecek daha pek çok şey var. Fakat şu anda elektronik sigara kullanmaya başlamak için gerekli olan temel bilgiye sahipsiniz. Şimdi ihtiyacınız olan sizin için ideal elektronik sigaraya ve likitlere sahip olmak. Hepsi bu!